Friday 21st of January 2022

logo

plp.lt - Pirk Lietuvišką Prekę
Alūno kristalas – natūralus dezodorantas
Pirmadienis, 11 Spalis 2010 18:37

Alūno kristalas – natūralus dezodorantas, švelnus antiperspirantas.

Tai puiki ir sveika komercinių (sintetinių) dezodorantų, kuriuose naudojami aliuminio junginiai, alternatyva. Komerciniuose dezodorantuose naudojamas aliuminis organizme suformuoja laisvuosius radikalus (Al+++), kurie “nusėda“ inkstuose, kepenyse, smegenyse, kremzlėse bei kaulų čiulpuose, ilgainiui sukeldami šių organų sutrikimus. Naudojant įprastus antiperspirantus didėja krūties vėžio rizika.

Alūnas - natūralus gamtos produktas, kasamas iš žemės. Dėl poras uždarančių savybių, šis antiperspirantas sukuria terpę, kurioje negali daugintis bakterijos, tačiau priešingai nei sintetiniai dezodorantai vis tiek leidžia odai kvėpuoti. Alūno kristalas nestabdo prakaitavimo, kad iš organizmo galėtų pasišalinti druskos ir kitos kenksmingos medžiagos.

 

Skaityti daugiau...
 
Alergija kosmetikai: kaip netapti auka.
Trečiadienis, 28 Liepa 2010 11:23
Alergija kosmetikaiNe viena moteris nori būti dar gražesnė, todėl ji naudojasi kosmetika. Bet kartais geri norai virsta nemalonumais. Deja, kuo greičiau šuoliuoja progresas, tuo daugiau atsiranda alergijos priežasčių. Kad netaptumėme aukomis, reikia išsiaiškinti, koks kosmetikos komponentas kaltas dėl mūsų organizmo alerginės reakcijos, ir ateityje vengti tų priemonių, kurių sudėtyje jo yra. Bet tai dar ne viskas...

Dažniausiai alergenui patekus ant odos alergija pasireiškia greitai. Alergijos simptomai – perštėjimas ir niežėjimas, odos paraudimas ir bėrimai tose vietose, kur naudojote kosmetiką, taip pat gali pradėti ašaroti akys, atsirasti tamsių ratilų. Tiesa, kartais alerginė reakcija gali pasirodyti ir ne iš karto, o tik ilgiau panaudojus dirginančią kosmetiką.
Skaityti daugiau...
 
Vėl organizuojama paroda "Rinkis prekę lietuvišką"
Antradienis, 25 Gegužė 2010 20:06

Rinkis Lietuvišką PrekęRugsėjo 17-19 dienomis Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ (Islandijos pl. 32, parodų saėje) organizuojama paroda „Rinkis prekę lietuvišką“. Šis renginys pristatys Lietuvos gamintojų produkciją, skatins vietinės produkcijos vartojimą, akcentuos lietuviškų gaminių kokybę.

2009 m. organizuota paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ sulaukė palankių dalyvių atsiliepimų ir gausaus lankytojų skaičiaus. Galime tik pasidžiaugti, jog Lietuvos pramonininkų konfederacija, Kauno miesto savivaldybė, Kauno technologijos universitetas, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija, Kauno miesto apskrities viršininko administracija bei UAB „Ekspozicijų centras“ pasirašė memorandumą, kad nuo šiol paroda „Rinkis prekę lietuvišką" bus tradicinė ir kasmet vyks Kaune.

Skaityti daugiau...
 
Išskirtinės kokybės produktai
Trečiadienis, 05 Gegužė 2010 11:24

Išskirtinės kokybės produktai (IKP) ir jų gamybos ir (ar) perdirbimo procesas išsiskiria natūralumu, maistingumu  bei aplinkos tausojimo aspektais, kuriuos, atsižvelgiant į produkto ar tokių produktų grupės rūšį, suteikia vienas ar keletas aprašytų faktorių:

 

Skaityti daugiau...
 
Natrio gliutomatas E621 - privalome žinoti ką valgome.
Ketvirtadienis, 01 Balandis 2010 21:39
 
Informacija apie kiaušinius
Penktadienis, 12 Kovas 2010 20:33

Kokybiškas vištos kiaušinis yra kaloringas dietinis produktas. Vieno vištos kiaušinio maistinė vertė prilygsta 40 g mėsos arba 200 g pieno. Cheminė kiaušinio sudėtis yra nevienoda ir priklauso nuo vištos veislės, lesalo, laikymo būdo ir metų laiko (šviesos trukmės turi įtakos).

Kiaušinio maistinės savybės
Vištos kiaušinio didžiausią dalį sudaro baltymas. Jame gausu baltymų, mineralinių medžiagų (Na, Ca, Fe, P, Cl, S, Hg, Cu ir kt.), B grupės vitaminų.

Pati vertingiausia kiaušinio dalis yra trynys. Jame yra daug biologiškai visaverčių baltymų su beveik visomis svarbiausiomis amino rūgštimis. Mineralinių medžiagų trynyje dvigubai daugiau negu baltyme, gausu ir vitaminų – A, D, E, B1, B2, PP, B12, biotino ir kt.

Skaityti daugiau...
 
Genetiškai modifikuoti organizmai gamtoje ir mūsų gyvenime (PARSISIŲSKITE KNYGĄ NEMOKAMAI)
Sekmadienis, 14 Vasaris 2010 20:40

GMO knygaGenetiškai modifikuotas (GM) maistas – tai maistas, kurio sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). GMO yra sukurti genų inžinerijos metodu, į genotipą įterpiant naują geną. Taip augalai, mikroorganizmai ar gyvūnai įgyja naujų savybių, kurios jiems iki tol buvo nebūdingos. Pavyzdžiui, įterpus žuvies geną į braškes, yra sukuriama braškė, geriau išsilaikanti žemoje temperatūroje. Arba įterpus į augalų chromosomas atitinkamą bakterijos geną, augalai tampa atsparūs kenkėjams.

Skaityti daugiau...
 
Kviečiame balsuoti ES ekologinio logotipo konkurse
Sekmadienis, 24 Sausis 2010 13:42

Ekologiškas logotipasEuropos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinis direktoratas kviečia visus Europos piliečius balsuoti paskutiniame ES ekologinio logotipo konkurso etape.

Balsavimas internetu vyks svetainėje http://ec.europa.eu/agriculture/organic/logo/index_lt.htm, kurioje iki sausio 31 d. bus pristatomi trys į galutinį etapą atrinkti logotipai. Naujuoju logotipu siekiama gerinti vartotojų apsaugą ir skatinti ekologinį ūkininkavimą. Kitaip negu dabartinis, naujasis logotipas bus privalomas ant visų fasuotų ekologinių produktų, kurių kilmės šalis – viena iš 27 valstybių narių ir kurie atitinka ženklinimo standartus.

 
"Dešroje mėsos nerasta"
Ketvirtadienis, 14 Sausis 2010 20:32

DešraPrapjaunate dešrą – graži spalva, viliojantis kvapas. Tačiau neskubėkite džiaugtis, nes labai tikėtina, kad gamintojai nepagailėjo dažiklių ir skonio stipriklių.

Lietuvos mėsos rinkoje susiklostė nepavydėtina padėtis. Kokybiška mėsa, galvijai ir kiaulės nenutrūkstamu srautu keliauja į kitas šalis, o Lietuvos perdirbimo įmonės vis daugiau mėsos produktų pagamina iš importuotų subproduktų, Vakarų valstybių dažniau naudojamų šunų ar kačių maistui.

Įspūdingas virtų dešrelių gamybos receptas

Skaityti daugiau...
 
Perka lietuvišką, gauna įvežtinę
Šeštadienis, 12 Gruodis 2009 22:36

Pirk lietuvišką prekęTradiciškai prieš didžiąsias metų šventes padidėjantis pardavimas ir šiemet teikia vilčių šalies gamintojams pagerinti prekybos rezultatus. Tačiau raginami ir norintys pirkti prekę lietuvišką pirkėjai dažnai net nepastebi, kad jų įsigyto produkto, turinčio lietuvišką pavadinimą, kilmės šalis gali būti ne Lietuva.

Ekspertai ne kartą yra pabrėžę, kad Lietuvos ūkio smukimą sulėtintų kampanija "pirk prekę lietuvišką". Šį rinkodaros šūkį naudojo ne vienas prekybininkas, tikslas pasiekiamas nesunkiai - pirkėjai pirmiausia apžiūri Lietuvos įmonių pagamintus produktus.

Tačiau norėdami paremti vietos gamintojus pirkėjai neretai patys apsigauna - tik namie atidžiau perskaičius lietuvišką ir senokai pažįstamą prekės etiketę staiga paaiškėja, kad aliejus, turintis lietuvišką tradicinį pavadinimą, pagamintas Vokietijoje, gardūs "kaip namie" meduoliai iškepti Rusijoje.

Skaityti daugiau...
 
Apie portalą PLP

plp - Pirk Lietuvišką PrekęPLP- Pirk Lietuvišką Prekę. Portalas apie ekologišką, sveiką bei lietuvišką maistą ir Lietuvoje gaminamus gaminius.


PLP.lt -  portalas skirtas Lietuvos gamintojams  ir vartotojams siekiant informuoti apie Lietuvoje gaminamus ekologiškus ir sveikus maisto produktus bei nekenksmingus gaminius: ekologiški maisto produktai, ekologiški gėrimai, ekologiški drabužiai, ekologiški žaislai, ekologiška avalynė, ekologiška kosmetika, ekologiškos statybos.

PLP.lt portalas padės Jums susirasti ir išsirinkti ekologiškus gaminius gaminančius ar paslaugas teikiančius gamintojus bei jų prekes, o taip pat ir kontaktus visoje Lietuvoje.

 
« PradžiaAnkstesnis12SekantisPabaiga »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Powered by Joomla!. Designed by: Free Joomla Templates, ecommerce hosting. Valid XHTML and CSS.

Mes turime 15 svečius online