Friday 21st of January 2022

logo

Pasidaryk pats

Pasidaryti patiems – tai šaunus būdas taupyti ir smagiai leisti laiką. Tačiau net taupydami galime saugoti aplinką, naudoti aplinkai palankius statybos, konstravimo, remonto, valymo būdus. Štai ES eko-ženklu pažymėtos grindų dangos, vidaus darbų dažai, lakai ir beicai, tepimo priemonės yra gaminamos laikantis aukščiausių aplinkos apsaugos standartų, minimaliai kenkia aplinkai ir sveikatai.


Taip pat galime pasigaminti skalbimo priemonių, ploviklių, dėmių išėmiklių – tereikia prisiminti liaudies priemones ir naudodami kasdienines medžiagas: actą, citrinos rūgštį, druską.


Ploviklis linoleumo grindų dangai

Jums reikės stiklinės citrusinių vaisių žievelių (citrinų, mandarinų, apelsinų, greipfrutų ar kt.), acto. Vaisių žievelės susmulkinkite ir užpilkite actu. Sandariai uždarykite laikykite 2 savaites, kartais suplakite. Nukoškite. Gautą skystį galite naudoti linoleumo dangai valyti: pusė stiklinės į pusę kibiro vandens. Taip pat praskiedus vandeniu Jūsų pasigamintas valiklis tiks stiklui ir pridegusioms viryklėms valyti. Įpylę į nedidelį indą galite naudoti kaip nemalonių kvapų sugėriklį.


Kriauklių ir vonių šveitiklis

Rūdims ir nuosėdoms valyti puikiai tiks borakso ir citrinos sulčių mišinys, jį reikės palikti kol išdžius ir tada nuskalauti. Galite naudoti ir kalio hidrotartatą (vimdomąją druską) bei vandenilio peroksidą.


Dėmės ant drabužių

Jei prireks išvalyti rūdžių dėmes nuo rūbų – išmuilinkite sutepta vietą, užlašinkite citrinos sulčių ir truputį pieno, palikite per naktį. Ryte turėtų lengvai išsiplauti.


Ledinukų, raudono vyno, uogų dėmes padės išvalyti vandenilio peroksido ir vandens mišinys. Suvilgykite išteptą vietą ir palikite pusvalandžiui, po to išskalaukite vandeniu su actu. Valymą gali tekti pakartoti keletą kartų, patartina išpradžių išbandyti ant mažos audinio skiautelės, kad nesuganintumėte gaminio.


Pagal http://www.seedsofknowledge.com/stains.html informaciją.

 

Powered by Joomla!. Designed by: Free Joomla Templates, ecommerce hosting. Valid XHTML and CSS.

Mes turime 4 svečius online