Friday 21st of January 2022

logo

Alūno kristalas – natūralus dezodorantas
Pirmadienis, 11 Spalis 2010 18:37

Alūno kristalas – natūralus dezodorantas, švelnus antiperspirantas.

Tai puiki ir sveika komercinių (sintetinių) dezodorantų, kuriuose naudojami aliuminio junginiai, alternatyva. Komerciniuose dezodorantuose naudojamas aliuminis organizme suformuoja laisvuosius radikalus (Al+++), kurie “nusėda“ inkstuose, kepenyse, smegenyse, kremzlėse bei kaulų čiulpuose, ilgainiui sukeldami šių organų sutrikimus. Naudojant įprastus antiperspirantus didėja krūties vėžio rizika.

Alūnas - natūralus gamtos produktas, kasamas iš žemės. Dėl poras uždarančių savybių, šis antiperspirantas sukuria terpę, kurioje negali daugintis bakterijos, tačiau priešingai nei sintetiniai dezodorantai vis tiek leidžia odai kvėpuoti. Alūno kristalas nestabdo prakaitavimo, kad iš organizmo galėtų pasišalinti druskos ir kitos kenksmingos medžiagos.

 

 

Šis mineralas gydo mažus įpjovimus ir odos sudirgimus, todėl puikiai tinka naudoti po depiliacijos. Alūno akmenėlis yra bespalvis, permatomas ir bekvapis. Jame nėra cheminių medžiagų, alkoholio, jis nelipnus. Alūnas netepa drabužių, todėl ant jų niekada nepaliks nemalonių baltų dėmių. Alūno kristalas mažina alergiją, neerzina odos. 

Natūralų kristalinį dezodorantą sudaro kalio alūnas – gryna mineralinė druska, susiformuojanti ant uolų. Ji natūraliai gamtoje susidaro iš sulfido ir kalio turinčių mineralų oksidacijos. Dideli kalio alūno kristalų blokai kasami iš žemės, tuomet jie rankomis skaldomi, formuojami, poliruojami ir taip gaunami alūno kristalai. Kalio alūno randama visame pasaulyje, daugiausiai jo kasama aplink Viduržemio jūrą ir Andus Pietų Amerikoje.

Kaip alūnas veikia?

Kai žmogaus kūnas prakaituoja, jis iš organizmo per prakaito liaukas odoje pašalina druską ir vandenį. Priešingai nei daugelis mano, prakaitas savaime neturi nemalonaus kvapo. Kvapą sukelia ant mūsų odos esančios bakterijos, kurios minta prakaitu ir išskiria jo atliekas, turinčias stiprų nemalonų kvapą. Ant mūsų kūno nuolat yra bakterijų, tačiau atsiradus prakaito jos ima sparčiai daugintis ir skleisti kvapą.

Kalio alūnas yra natūralus antimikrobinis preparatas, sukuriantis tokią terpę, kurioje bakterijos nesidaugina ir nesukelia prakaito kvapo. Tačiau organizmas ir toliau gali laisvai šalinti iš kūno toksinus, taip kontroliuodamas kūno temperatūrą. Tradiciniuose antiperspirantuose naudojami dirbtiniai aromatai, kad būtų paslėptas bakterijų sukeltas kvapas. Taip pat jie neleidžia odai prakaituoti, tuo būdu uždrausdami bakterijų vystymosi procesą.

Sintetinis alūnas?

Kosmetikos pramonėje gaminami ir sintetiniai kalio alūno kristalai, kurie gaunami cheminių reakcijų metu aliumininio hidroksidą (ATH) rūgštyje sumaišius su kaliu ar amonio sulfatu. Tačiau toks pagamintas akmuo yra baltas, matinis ir kietas. Sintetinis alūno akmuo palieka ant odos aliuminio hidroksido pėdsakus. Todėl gali turėti panašų neigiamą poveikį sveikatai, kaip ir sintetiniai dezodorantai. Natūralų alūno kristalą lengva atskirti nuo sintetinio, nes jis yra skaidrus ir turi viduje vadinamąsias venas. 

Alūno kristalo naudojimas

Kalio alūnas naudojamas  ne tik natūraliuose dezodorantuose, bet ir burnos priežiūros priemonėse dantų higienai, vandens gryninimui ir kt.

Kalio alūnas tirpsta vandenyje. Kuo šiltesnis vanduo, tuo greičiau tirpsta alūnas. Todėl drėkindami alūno kristalą vėsiame vandenyje, jį naudosite labai ilgai.

Alūno kristalas naudojamas šlapias arba tepamas ant šlapios odos. Taip užtepamas nematomas, plonas mineralo sluoksnis, kuris greitai nudžiūsta ir ilgam apsaugo odą nuo nemalonaus kvapo. Alūno kristalą rekomenduojame naudoti ne tik pažastų, bet ir kojų higienai.

Dezodorantą rekomenduojame naudoti ant švarios odos. Dezodorantas natūraliai apsaugos nuo nemalonaus kvapo 8-12 valandų.

Malonaus naudojimo!
Staipsnio autorė Gintarė Vaičaitytė
http://www.bio-kosmetika.lt/

 

Powered by Joomla!. Designed by: Free Joomla Templates, ecommerce hosting. Valid XHTML and CSS.

Mes turime 21 svečius online