Friday 21st of January 2022

logo

Informacija apie nitratus
Antradienis, 18 Sausis 2011 13:41

Nitratai (Respublikos foto)Koncentruotai dėl nitratų

1. Ekologiškų maisto produktų pardavėjai iki šiol nėra pažeidę reikalavimų nitratų klausimu. Pirma, bulvėms, morkoms, burokėliams ir ropėms tokių reikalavimų ES iš viso nėra. O kitoms kultūroms leistinos normos yra labai didelės, - reikėtų labai jau pasistengti pertręšiant pasėlius. O su nuoroda „vaikams“ ekologinės gamybos ūkininkai savo užaugintų gėrybių iki šiol neparduodavo (kūdikių, vaikų mitybai nitratų kiekis maisto produktuose yra ribojamas. Nors esu įsitikinęs, kad ekologiškose gėrybėse ta riba nebūna viršijama).


2. Valgytojams nitratai yra ribojama ir griežtai. Žmogaus svorio kilogramui paros norma neturi būti viršijama 3.65 mg/parą.

3. Jei būtų Lietuvoje paklausa ekologiškiems maisto produktams, kuriuose nitratų kiekis būtų minimalus, - yra mokslininkų rekomendacijos, kaip užauginti ir patiekti ekologiškas gėrybes, kuriose nitratų būtų maksimaliai išvengiama. Tačiau patirtis rodo, kad tokie ekologiški maisto produktai Lietuvoje nebūtų perkami (nekalbant apie pavienius atvejus), nes jie atitinkamai būtų brangesni, - juk ir šiaip ekologiškų maisto produktų paklausa per pastaruosius du metus yra ženkliai nukritusi. Mes Lietuvoje turime tik keletą ekologiškų daržovių augintojų, kurie dirba tiesioginėje rinkodaroje (iš beveik 3000 tūkst. ekologinės gamybos ūkininkų, - kiti nežada tuo užsiimti net tuo atveju, jei atsirastų valgytojas, kuris sumoka už darbą) - ir tai mes turime nemenkų problemų ir ne menkų išlaidų, siekiant kad tie keli ūkininkai parduotų savo ekologiškas gėrybes.

Pagal: Almonas Gutkauskas
Šaltinis www.organic.lt

 

Powered by Joomla!. Designed by: Free Joomla Templates, ecommerce hosting. Valid XHTML and CSS.

Mes turime 2 svečius online