Friday 21st of January 2022

logo

Naujienos 2015
Prie „Iki“ parduotuvės pienu pradeda prekiauti pirmasis ūkininkas
Penktadienis, 15 Gegužė 2009 19:32

Priimti pienu prekiaujančius ūkininkus tinklus paskatino Žemės ūkio ministerija, iš pradžių siūliusi ūkininkų pristatomą pieną pardavinėti patiems tinklams. Tačiau, pasak „Iki" prekybos tinklo komunikacijos direktoriaus Tomo Vaišvilos, tam trukdo brūkšninio kodo reikalavimai, kurių pagalba prekės įvedamos į sistemą bei tai, jog prekybos tinklas neturi galimybių kontroliuoti ūkininkų produkcijos kokybę.

Todėl „Iki" ir kiti prekybos tinklai suteiks ūkininkams plotą savo teritorijoje ar patalpose už simbolinį mokestį.

„Prekiaudamas tokiu būdu ūkininkas galės laisvai pasirinkti prekybos laiką bei savo produkciją pardavinėti be PVM, iš ko laimės ir jis pats, ir pirkėjas", - sako T. Vaišvila.

Trakų raj. žemės ūkio bendrovei, kurioje yra 178 karvės, vadovaujantis Valerijan Jusionis, prie „Iki" parduotuvių pienu planuoja prekiauti po 4 val. 3 kartus per savaitę. „Mums labai patogu, kad galime prekiauti prie parduotuvių, kuriose yra nuolatiniai žmonių srautai. Taip pat, ne visiems, norintiems šviežio pieno, patogu važiuoti į turgų. Tikiuosi, kad miestiečiams patiks geras kaimiškas pienas", - sako V. Jusionis.

„Iki" artimiausiu metu suteiks galimybę ūkininkams pienu prekiauti penkiose savo tinklo parduotuvėse Vilniuje, jei bus poreikis - plėsis ir į kitus miestus.

Prie „Iki" tinklo parduotuvių norintys prekiauti ūkininkai turi kreiptis į atsakingus tinklo asmenis, kurių kontaktai pateikiami tinklapyje www.zum.lt. Ten pat jie gali rasti ir reikalavimus, keliamus tokiai prekybai.

 
Vitaminai - gyvybės šaltinis
Penktadienis, 15 Gegužė 2009 19:18

 

SalotosVitaminai - smulkiamolekuliai organiniai junginiai, reikalingi gyviems organizmams gyvybinei būklei palaikyti, bet kurių pats organizmas pasigaminti (sintetinti) negali, todėl gauna su maistu. Kai kuriuos vitaminus (B grupės ir vitaminą K) sintetina žarnyno bakterijos, tačiau organizmui jų nepakanka.

Vitamino terminą 1912 metais pirmasis panaudojo lenkų biochemikas Kazimieras Funkas (Kazimierz Funk). Žodis sudarytas iš lotyniško žodžio vita (gyvenimas) ir priesagos -amin, kadangi tuo metu visi žinomi vitaminai priklausė aminams, nors dabar tai nėra taisyklė.

Vitaminai gali būti skirstomi į dvi grupes: tirpūs vandenyje ir tirpūs riebaluose. Dėl to maisto racionas, kuriame visiškai nėra riebalų, gali nebūti visiškai sveikas.

Normaliomis sąlygomis pilnavertiškai besimaitinančio žmogaus organizmas turi gauti pakankamą kiekį vitaminų. Deja, nedaug žmonių gali pasigirti visiškai sveika ir subalansuota mityba. Tuo pat metu užteršta aplinka, intensyvus gyvenimo būdas ir žalingi įpročiai ženkliai padidina organizmo poreikius vitaminams.

Rūkantiems asmenims nuolat gresia vitaminų B6, C, E ir foliatų (folio rūgšties ir vitamino B12 ) trūkumas. Panašios avitaminozės kamuoja vartojančius alkoholį, tik šiems asmenims dar trūksta vitaminų A ir B1. Kontraceptinės tabletės gali sukelti vitaminų B6, foliatų ir vitamino A stoką.

Todėl ypač svarbu atkreipti dėmesį į mitybą ir rūpintis, kad vitaminų gautume pakankamą kiekį.

Skaityti daugiau...
 
Vanduo iš butelių - ką šiuo klausimu vertėtų žinoti
Šeštadienis, 02 Gegužė 2009 21:06

 

Artėja vasara, todėl norime priminti, kad šiltuoju metų laiku organizme ypač padidėja skysčių poreikis. Prekybos centruose galime rinktis įvairių rūšių vandenį iš butelių. Pateikiame informaciją, ką šiuo klausimu vertėtų žinoti

 „Vandeniu iš butelių“ paprastai vadinamas bet koks žmonėms vartoti skirtas vanduo, kuris pramoniniu būdu yra išpilstytas į prekinę tarą, kurią atidaryti gali tik vartotojas.
    Lietuvoje šiuo metu parduodama per 100 pavadinimų įvairių rūšių vandens, išpilstyto į butelius. Pirmiausiai pabandykime susigaudyti gana painioje parduodamo buteliuose vandens klasifikacijoje.

 

Jeigu butelio etiketėje parašytas prekės pavadinimas yra „Geriamasis vanduo“ ar „Gręžinio vanduo“, reikia suprasti, kad butelyje yra iš esmės toks pat geriamasis vanduo, koks bėga iš viešojo vandentiekio čiaupo. Tiesa, iš tokio vandens kruopščiai pašalinami geležies junginiai, kad jis nebūtų rusvas. Dažnai į tokį vandenį, prieš jį išpilstant į butelius, dedama biocidų, kad jis atitiktų griežtus geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai, mikrobiologinius rodiklius.

Skaityti daugiau...
 
Prekybos centrai “Rimi” už nekokybiškus obuolius grąžins pinigus
Šeštadienis, 02 Gegužė 2009 21:00
Visiems pirkėjams, balandžio 18-27 dienomis prekybos centruose „Rimi“ pirkusiems obuolius „Gloster“, bus grąžinami pinigai už šias nekokybiškas prekes. Pirkėjai, norintys atgauti pinigus, turėtų atvykti į prekybos centrą ir pateikti prekės įsigijimo čekį.

Prekybos centrams „Rimi“ svarbiausia – produktų kokybė, todėl mes dėsime visas pastangas, kad tokios situacijos nepasikartotų. Už obuolių „Gloster“ kokybę yra atsakingas tiekėjas iš Lenkijos. Jis turėjo visus kokybės sertifikatus ir atsako už jos priežiūrą. Prekybos tinklas „Rimi“ visose Baltijos šalyse jau atsisakė šio tiekėjo produkcijos.
 Atsiprašome Jūsų už patirtus nepatogumus.

„Rimi Lietuva“
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Powered by Joomla!. Designed by: Free Joomla Templates, ecommerce hosting. Valid XHTML and CSS.

Mes turime 19 svečius online